Hakkımızda

ART GET Sanat Galerisi

2006 yılından beri Türk sanat piyasası içinde sürdürdüğümüz etkili varlığımızla oluşan derin bilgi birikimlerimizi tecrübelerimizle birleştirmeyi başardığımız Art Get Sanat Galerisi, kuruluş amacı itibariyle sanatın, sanatçıların ve sanatseverlerin dostu olarak heves ve heyecanla bireysel sanat danışmanlığını, kurumsal projelerini, özel sanatçıların sergilerini ve tüm faaliyetlerini arzuyla sürdürmektedir. Bu bağlamda galerimizde düzenli olarak çalıştığımız sanatçılar başta olmak üzere, ümit vaat eden genç sanatçıların işlerine zaman, mekan ve alan tanıyarak yeni yetenekler keşfedilmesi hususunu kendine misyon edinmiştir.

Vizyon itibariyle ise önemli Türk sanatçılarımızın değerli eserlerini fuarlar ve online kanallar vasıtasıyla Avrupa’da ve dünya sanat piyasasında yer almasını sağlamak, aynı zamanda önemli yabancı sanatçıların eserlerini de Türk Koleksiyonerlerin koleksiyonlarına katmayı seçmiştir. Art Get Sanat Galerisi Teşvikiye’nin kabinde her gün disiplin ve özveriyle hizmetlerine devam etmektedir.

 

ART GET Online Müzayede

2014 yılında ilk mezatını gerçekleştiren online müzayede kuruluşumuz şeffaflık ilkesine dayalı yapısıyla Türk online müzayede piyasasının değerli lokomotiflerinden biri olmuştur. Tüm sanatçıların, eser sahiplerinin ve sanatseverlerin faydalanabileceği güvenli bir platform olarak faaliyetlerine ve müzayedelerine düzenli olarak devam etmektedir.

Teknolojik altyapısıyla günümüz dünyasına uyumlu biçimde yaşatılan müzayedelerimiz de usta ressamlardan tablolar, genç sanatçıların yeni nesil eserleri, çağdaş ve klasik Türk sanatından koleksiyonluk parçaların yanısıra; Sanat objeleri, antikalar, art deco & art nouveau tarzında markalı mücevherler de yer almaktadır.

Alanında öncü olan müzayede firmamız, uzman danışman kadrosu ile tablolar, antikalar ve mücevherler adına ücretsiz ekspertiz hizmeti sağlamakta olup eserlerinizin hak ettiği değere kavuşması bağlamında sizin tarafınızda çalışmaktadır. Yine aynı şekilde firmamız çatısı altında sanat eserlerinize restorasyon ve mücevherlerinize tamir imkânı da sağlanmaktadır.

Online müzayede sistemimizin altyapısı, güvenlik ve yetkinlik bağlamında yaptığımız yatırımlarla güçlenerek, her geçen gün genç ve çağdaş dünyaya daha çok entegre olarak tüm digital mecralarda devam ederken, fiziksel ortamda ise faaliyetlerine Teşvikiye’de ki Art Get çatısı altında gerçekleştirmektedir. 

 

Esra Öztürk

Sanatın ve antikanın içinde doğan Esra‘nın ailesinin bu özel uğraşlara olan ilgisi, üniversite vakti geldiğinde akademik eğiliminin aynı yönde olmasına vesile oldu.

Mübadele esnasında Bulgaristan‘ın Syjinova ve Tırnova bölgelerinden yadigar antikalarla göçen ailesi ilk olarak Tekirdağ’a yerleşti. Sanat alanında üniversite eğitimi için önce Eskişehir’e, sonra ülkenin önde gelen sanat galerilerinde ve sanat dergilerinde çalışmak amacıyla İstanbul’a uzanan hayat yolculuğu; Bugün onu Türkiye’nin ilk ve tek kadın online müzayede evi sahipliği noktasına getirdi.

Sanat Tarihi Öğretmenliği bölümünü tamamladığı süreçte çağdaş, modern ve klasik sanata olan ilgisi mezun olana dek katlanarak devam etti. Roma ve Bizans Dönemine ait Liturjik Parçalar konusunda uzmanlaşarak yazdığı tez ile Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nden mezun oldu.

Türkiye’nin en değerli sanat dergilerinden birini üreten köklü Sanat Galerilerinden RH+ bünyesinde uzun yıllar görev alan Esra, bu süreçte önde gelen sanatçılar ve koleksiyonerler ile değerli dostluklar kurdu. Galeri yönetiminin yanı sıra RH+ Dergisi adına editörlük, yayıncılık ve sanat makaleleri yazmak gibi önemli görevlerde bulundu. RH+ bünyesinde yüzlerce sergiye imza atan Esra Hanım hayatının bir döneminde meşhur sanat simsarı Yahşi Baraz adına fuarlarda görev almak gibi değerli tecrübeler yaşadı. Kendi sanat galerisi ve müzayede evini açmadan önce kurumsal kariyerini yurtdışında bizi temsil eden Türkiye’nin yegane önemli sanat kurumlarından Dağhan Özil yönetiminde ki “Galeri Artist” çatısı altında tamamladı. Galeri Artist ‘in bir okul olduğunu her zaman dile getiren Esra Hanım bugüne kadar bünyesinde çalıştığı tüm kurumlara ve yol göstericilerine minnet duyarak kendi sanat galerisi ve online müzayede evi “ART GET” ‘i kurdu.

Teşvikiye’nin kalbinden yıllardır yönettiği sanat galerisi ve müzayede evi bugüne kadar 100 ‘un üzerinde online mezat gerçekleştirerek 5000 ‘in üzerinde eseri koleksiyonerler ile buluşturdu.

Önemli ailelere, iş insanlarına ve koleksiyonerlere sanat danışmanlığı vermeye devam ederken; Özellikle Ergin İnan, Devrim Erbil, Ahmet Oran, Ekrem Yalçındağ, Fevzi Karakoç gibi değerli usta sanatçılar ile birebir diyalog imkanları ve atölye ziyaretleri onu kendi sektöründe özel bir noktaya koyuyor. Paris dönemi Türk çağdaş sanatı temsilcilerinden Abidin Dino, Fikret Mualla, Nejad Melih Devrim gibi önemli ustaların eserlerine ve Fahrel-Nisa-Zeid, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Eren Eyüboğlu ve Burhan Doğançay gibi önemli imzalara ulaşabiliyor.

Esra’ya ülkemizde sanatın digitalleşmesi konusunda öncü adımlar adan başarılı bir girişimci. Türkiye’de yıllardır süregelen salon müzayede olgusunu radikal bir kararla online müzayede alanına yönelterek başarılar göstermesi, ülkemizin sanatsal gelişimi adına oldukça önemli bir mihenk taşıdır.

Esra Hanım ART GET bünyesinde güncel sergiler ile genç sanatçı kolektiflerine bünyesinde ve müzayedelerinde yer vererek destekliyor. Vizyonu ve yetenekleri fark edilmemiş değerli kadın sanatçıların kendilerini ifade etmelerine ve sanatsal piyasalarının oluşmasının önünü açıyor.